Lanový park na Bobové dráze

Už od 14. 4. můžete na Bobové dráze navštívit speciální atrakci - lanový park. Po adrenalinové jízdě na skluzavce, čeká na zdolání ještě řada překážek umístěných až ve výšce 10 metrů nad zemí.

Od loňského roku je navíc v provozu lanový park pro děti. Pod dohledem zkušených instruktorů a s veškerým potřebným jištěním zde mohou malí horolezci vyzkoušet sedm lanových překážek i sjet lanovou skluzavku v bezpečné výšce 1 metru. Do lanového parku se proto mohou s doprovodem vydat děti už od 3 let.

„Oblíbenou lanovou dráhu jsme v loňském roce velikostí i náročností přizpůsobili dětem a nová atrakce se nám osvědčila. Letošní sezonu jsme se rozhodli upravit i lanový park pro dospělé, tak aby si mohl zalézt každý, zdatní lezci i běžní návštěvníci,“ řekl Michal Sadil, provozní ředitel Bobové dráhy. Novinky tedy čekají na návštěvníky, kteří se zatím neodvážili i na ty, kteří lanové překážky na Bobovce už v minulosti vyzkoušeli.

Lanový park bude otevřen vždy o víkendu a svátcích od dubna do září. Bobovou dráhu můžete vyzkoušet denně, stejně jako restauraci se zimní zahradou a terasou. Z té se mohou návštěvníci pokochat výhledem na panorama Prahy, okolní les a vinici.

Bobová dráha s celoročním provozem byla otevřena 15. června 2003. Dráha je dlouhá téměř 800 metrů, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost až 62 km za hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720stupňové zatáčky a nejednu další vychytávku (osmičku, „hup“ a další). Dráha je naprosto bezpečná a bez doprovodu rodičů na ni mohou jezdit děti od 8 let. Mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Dráha je otevřena každý den od 10 do 22 hodin.

Aktuální informace o dráze naleznete na www.bobovadraha.cz.

www.praha9.cz