Když ženy táhnou za jeden provaz, dějí se velké věci

O ženách se občas říká, že spolu neumějí spolupracovat. Velká akce Equal Pay Day je však jasným důkazem, že při troše dobré vůle to jde ženám spolu skvěle.  

Již 8. ročník Equal Pay Day upozorňuje na fakt, že jsou ženy za svou práci nedostatečně finančně ohodnoceny v porovnání s muži. O kolik, ptáte se? O celých 22 %.

V pražském hotelu Clarion Congress Prague se sejdou stovky žen. Nebudou ale nadávat a stěžovat si. Budou diskutovat, budou se dělit o své zkušenosti a budou si navzájem pomáhat.

Po odborné páteční konferenci následuje v sobotu už tradiční mentoringový den. 60 známých a úspěšných mentorek předává své těžce nabyté zkušenosti u kulatých stolů. „Zajímavých témat je tolik, že si snad ani nejde nevybrat,“ říká pravidelná účastnice. „Pokaždé lituju, že mi nezbývá čas na všechno,“ dodává.

Vstupenky jsou zatím stále ještě k dispozici na stránkách www.equalpayday.cz. Díky speciálním akcím, jako jsou firemní vstupenky nebo program Adoptujte maminku, si lístek může dovolit opravdu každá žena. Podle počtu obsazených stolů to vypadá, že i letos bude akce velkolepá.