K jubilejním 20. narozeninám popřeje festivalu Rock for People i královna českého rocku Lucie

Jubilejních dvacet let oslaví o prvním červencovém víkendu společně se svými fanoušky jeden z nejstarších a největších open air festivalů v České republice - Rock for People. A jak se na takovou oslavu sluší, chybět nebude ani dlouhá řada gratulantů. Své hudební dary předá festivalu i návštěvníkům královna českého popu a rocku, nedávno znovuzrozená (bez floskulí) legendární kapela Lucie. Držitel ceny Anděl v kategoriích skupina, interpret a album dvacetiletí přijede do hradeckého Festivalparku odehrát „celovečerní“ koncert v sestavě: David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák.

Jejich dlouho očekávaný comeback je po právu označován za jednu z klíčových událostí roku na české hudební scéně, u níž nebudou chybět ani návštěvníci Rock for People. Ten je totiž jediným festivalem, na kterém v rámci svého už téměř vyprodaného, halového turné letos vystoupí. Stane se tak v sobotu 5. 7. a půjde jak o vyvrcholení celého turné Lucie, tak samotného festivalu. „Jsme rádi, že oslava na závěr našeho turné proběhne právě na Rock for People – festivalu, který za dvacet let své existence přivezl bezpočet zahraničních hvězd a díky tomu otevřel publiku, ale i českým hudebníkům dveře do hudebního světa,“ vzkazuje fanouškům Michal Dvořák. V prodeji jsou již jednodenní vstupenky – limitovaná edice 1 000 ks v ceně 690 Kč, poté 3 000 ks za 790 Kč.
 
Třídenní narozeninová party plná hudby a zážitků vypukne ve Festivalparku v Hradci Králové ve čtvrtek 3. července a potrvá až do soboty 5. července. „Letošní ročník je pro nás výjimečný a od podzimu děláme maximum pro to, aby atmosféra ve Festivalparku byla výjimečná. Naši návštěvníci za to stojí,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production. Už nyní se připravují speciální hudební vystoupení, vizuální stránka areálu, ale i nejrůznější zážitkové koncepty, které budou k vidění právě a pouze jen na festivalu.
 
Díky za podporu ovšem nepatří pouze návštěvníkům, ale také věrným festivalovým partnerům. „Festival Rock for People letos oslaví 20 let, Staropramen pak 145 let. Je to tak pro obě strany významný rok. Jsme rádi, že u tohoto narozeninového ročníku budeme moci být jako generální partner, popřát týmu kolem Michala Thomese, Petra Fořta a Oldy Bajera a pomoci s organizací. Přemýšlíme nad dárky pro pořadatele i návštěvníky a těšíme se počátkem července do Hradce Králové. Protože Jedno nás spojuje - kvalitní hudba a zážitky na RFP,“ dodává k letošnímu jubilejnímu ročníku festivalu Jan Vošta, event&sponzoring manager společnosti Pivovary Staropramen. 
 
20. ročník Rock for People nabídne osvědčenou kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami. Ze zahraničních interpretů jsou dosud potvrzeni Chase & Status (UK), Biffy Clyro (UK), The Naked and Famous (NZ), Tom Odell (UK), Asian Dub Foundation (UK), Molotov Jukebox (UK), The Afghan Whigs (US), We Came As Romans (US) či Emmure (US). Další velká jména budou následovat! Aktuálně je v prodeji limitovaná edice 5000 ks celofestivalových vstupenek za 1 390 Kč. Po vyprodání edice budou vstupenky za cenu 1 490 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz.