Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Již ve čtvrtek startuje Folkové Podviní 2011

30. 05 2011 | čtvrtek 2.6. 2011 od 16:30 - 22:00 v kamenném hradišti přírodního parku vysočanského Podviní (cca 3 min. od metra Českomoravská i Vysočanská) info park 8. ročník open air festivalu Na letošním ročníku vystoupí: PAVLÍNA JÍŠOVÁ A PŘÁTELÉ C&K VOCAL HOP TROP JANOUŠEK + VONDRÁK ... ROMANIKA (SK) MARACA VSTUP VOLNÝ!!!

Folkový festival v kamenném hradišti vysočanského Podviní se letos uskuteční už poosmé. Jako každoročně je krásnou příležitostí sejít se s přáteli a poslechnout si skvělou muziku a ještě k tomu v nádherném prostředí. Vždyť kde jinde už by měl být folkový festival, když ne v přírodním parku, ukrytém v kouzelném zákoutí právě našeho obvodu? FOLKOVÉ PODVINÍ patří k Praze 9, jejímu kulturnímu životu a naštěstí už i k tradicím. A popravdě, zvykli jsme si, že je i příjemnou předzvěstí blížících se prázdnin. Vždyť k čemu jinému už by měly písničky a zvuk akustických kytar víc patřit?

A že se letošní program nadmíru vydařil, o tom už není v tuto chvíli asi pochyb. No, posuďte sami.

Letošní osmý ročník festivalu zahájí skupina vynikající muzikantky Gabriely Vermelho MARACA, a to se svým projektem Zimbova. Láska a zrada v moravskoslovenských baladách, které dostaly bluesové, jazzové, ale i rockové aranžmá. Maraca je typickou ukázkou toho, že tři lidé v kapele na skvělou muziku někdy úplně stačí .

Jako druhý účinkující vystoupí slovenská dvojice ROMANIKA. Démonická zpěvačka a kytaristka Ika Kraicová, doprovázená svým kontrabasistou, zpívá velmi expresivní temné balady, s texty básnířky Evy Luky. Tématem písní jsou osudy žen, které rozhodně neměly na růžích ustláno. A uhrančivý zpěv ve spojení s hudbou a texty je na české i slovenské folkové scéně vskutku neobyčejným zážitkem.

Třetím z účinkujících bude SLÁVEK JANOUŠEK. Toto jméno, tuším, není třeba představovat, neboť hluboké vody českého folku čeří tento pán již drahně let. Snad jen, že v současnosti vystupuje se svým kytarovým kolegou LUBOŠEM VONDRÁKEM a v roce 2009 vydali společné cd "Koncert z pásku 1985" s historickým, ale moc pěkným materiálem. Jinak poslední regulérní Slávkovo cd nese výstižný název "Nestíhám". Nechme se překvapit, s čím nás oba pánové překvapí a dojde-li i na sitár.

A poté vstoupí na pódium už skutečná legenda - skupina C&K VOCAL! Toto vokální uskupení oslavilo nedávno své čtyřicáté narozeniny, a to velkým koncertem na prknech Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Pětičlenná skupina vystoupí s doprovodnou kapelou a zazní i legendární písně ze 70. a 80. tých let. Toto těleso vystupuje jen zcela vyjímečně a proto i koncert v prostředí kamenného hradiště slibuje nevšední zážitek. Stejně jako loňské vystoupení Spirituál Kvintetu!

Dalšího z vystupujících rovněž není třeba dlouze představovat. PAVLÍNA JÍŠOVÁ A PŘÁTELÉ hovoří samo za sebe. Unikátní hlas této dámy českého folku většina z nás dobře zná, a to ať už z jejích sólových alb, či ze spolupráce Pavlem Žalmanem Lohonkou, Druhou Trávou ... Pod slovem Přátelé se ukrývají výteční bluegrassoví muzikanti, hrající i v dalších legendárních uskupeních, jako např. Reliéf, Monogram... a sličná dcera zpěvačky svou máti nadáním ani krásou rozhodně nezapře. Kytary, kontrabas, flétny ... a krásné hlasy - je nepochybně proč a nač se těšit!

A závěr večera bude patřit rovněž klasikům - tentokrát trampské písně a konec konců i tohoto festivalu. HOP TROP - trojice neučesatelných, trampů tělem i duší, která v loňském roce oslavila třicet let svého pozemského vytí i bytí. A to s velkou parádou, slavnostním koncertem v Hudebním divadle v Karlíně. Řeknete možná, divné místo pro oslavu trampské legendy - ale kde jinde vidět ty tři ve slušivých oblecích a ještě k tomu s orchestrem v zádech? Dvě kytary, basa a syrovej sbor hlasů, ale hlavně písničky, které jdou od srdce a rovnou k srdci. Na nic si nehrajou, protože kdyby si hráli, nebyl by to Hop Trop. Jejich písničky uslyšíte u všech ohňů, na vodě, ale i ve svý hlavě. A to pokaždý, když necháte město za zády a pohltí vás les, řeka či nekonečný cesty.S nimi jsme tenhle festival začínali, po celou jeho existence ho provází a jsme moc rádi, že ani letos tu nebudou chybět! Zkrátka HOP TROP a FOLK v Podviní k sobě patří.
Nebe nám budiž onoho dne milostivo a Vy buďte v počtu hojném s námi!, tam v údolí, kde bude zatraceně dobrá hudba znít!
 
A nezbývá než říct: TĚŠÍME SE NAVIDĚNOU, PŘÁTELÉ!!!

www.praha9.cz

Diskuse

Čtěte více

Začal školní rok, do lavic zasedlo i 1012 prvňáčků na 15 základních školách Prahy 8

Začal školní rok, do lavic zasedlo i 1012 prvňáčků na 15 základních školách Prahy 8

Letos po rekordních prázdninách se v Praze 8 děti vrátily do školních lavic. Popřát jim tvůrčí atmosféru, nové kamarády, spoustu zážitků a úspěchy přišli i zástupci radnice. Na ZŠ Ústavní vítal ...

Co dělá gentlemana? Upravené vousy

Co dělá gentlemana? Upravené vousy

Dopřejte si luxusní péči o vaše vousy jako v klasickém pánském holičství. Upravená tvář, ať už na hladce oholená nebo se zastřiženým strništěm je znakem každého gentlemana. Pro pohodlnou úpravu ...

Česku chybějí přesná kritéria pro hodnocení kvality preventivních oprav asfaltových vozovek

Česku chybějí přesná kritéria pro hodnocení kvality preventivních oprav asfaltových vozovek

Více než 200 let po průmyslové revoluci má většina výrobků a staveb přesně definované technické parametry pro zhodnocení kvality, zvláště pokud je na nich nebo na jejich vlastnostech závislá ...

BSC ZAŘAZENA GARTNEREM MEZI VZOROVÉ DODAVATELE PRO BANKOVNÍ DIGITALIZACI

BSC ZAŘAZENA GARTNEREM MEZI VZOROVÉ DODAVATELE PRO BANKOVNÍ DIGITALIZACI

Společnost Banking Software Company (BSC), největší bankovní softwarehouse v České republice, byla zařazena mezi doporučené dodavatele řešení v oblasti digitální transformace bankovnictví v rámci ...

Velký návrat do školních lavic během června! Průzkum ukázal, že děti by o 2 roky prázdnin nestály

Velký návrat do školních lavic během června! Průzkum ukázal, že děti by o 2 roky prázdnin nestály

Od 8. června 2020 se základní školy otevřely také pro II. stupně, což navazuje na postupné rozvolňování vládních opatření. Ty byly z kraje března zavedeny, aby omezily šíření epidemie koronaviru. ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO