Jablonec pokračuje v úklidu sněhu

I když kalamitní stav je v Jablonci nad Nisou od pondělního rána (14. 1.) odvolán, město je stále pod sněhem a technické služby uklízejí a v rámci možností udržují komunikace schůdné a sjízdné. Úklid ulic a chodníků komplikuje obleva přes den a noční teploty pod nulou. Za posledních 24 hodin napadlo 6 cm sněhu. Celkový spad od začátku zimního období je 165 cm. 

Technické služby Jablonec nad Nisou (TSJ) pokračují v plném nasazení, pluhy stahují rozbředlé vrstvy rozježděného sněhu na komunikacích. „Pokračuje se v rozšiřování průjezdních profilů komunikací, problémy jsou hlavně na komunikacích 3. tříd. Na chodnících se drží voda, která kvůli sněhovým bariérám nemá kudy odtékat, úklid je velmi komplikovaný,“ potvrzuje Pavel Kozák z technického odboru magistrátu. Sníh z komunikací se odstraňuje frézami a v omezené míře se pokračuje v odvozech sněhu. Pracovníci technického odboru ve spolupráci s TSJ aktuální situaci včetně meteorologických předpovědí nepřetržitě monitorují a snaží se reagovat na jakékoli změny. 

Některé komunikace na sídlištích jsou díky sněhovým bariérám kolem zaparkovaných aut a vyježděným kolejím průjezdné jen v jednom směru. Vyježděné koleje nelze technikou účinně odstranit právě kvůli nebezpečí poškození zaparkovaných vozidel, ulice je pro průtahové vozidlo příliš úzká. I nadále proto magistrát žádá občany o spolupráci a vstřícnost. Zimní období v Jablonci nad Nisou, pokud napadne tolik sněhu jako letos, není nikdy pro chodce ani řidiče úplně jednoduché.