Právě se nacházíte:

III. běh letních táborů

Zveme všechny děti od 6 do 15 let do krásné šumavské krajiny užít si o prázdninách přírody, kamarádů, her a zábavy.

Náš tábor se nachází na překrásné louce uprostřed šumavských lesů - nedaleko tábora je obec Čeřín a ještě o kousek dál městečko Rožmitál na Šumavě. Asi 500m od tábora protéká drobná říčka Vltava. Chcete-li znát přesné umístění tábora, klikněte sem.

Děti se u nás rozhodně nudit nebudou! Parta vedoucích již teď připravuje bohatý program. Chystáme celotáborovou hru "Starověké Řecko", ve které budou soutěžit smíšené dětské oddíly. Vítězný oddíl pak bude po zásluze odměněn, ale ani poražení nepřijdou zkrátka, protože pro všechny jsou přichystány odměny i krásné diplomy a možná také něco navíc. Kromě velké soutěže nás nemine ani spousta jiné zábavy - všechny nás čekají výlety do okolí, určitě navštívíme nádherný Český Krumlov a jeho pamětihodnosti. Pokud nám to počasí dovolí, vyrazíme i na puťák a strávíme noc pod širým, hvězdným nebem. Na každého budou čekat i originální táborové zkoušky, podobné bobříkům pana Foglara, ve kterých si mohou všichni vyzkoušet svou odvahu, zdatnost a táborové dovednosti. Nemine nás ani táborová pouť s jejími veselými disciplínami a sladkými odměnami, stejně jako táborová olympiáda. Jestliže nám bude sluníčko přát, budeme se chodit koupat a dovádět do Vltavy. Na žádném správném táboře nesmí chybět sport. U tábora každoročně stavíme dvě fotbalové brány - pro pány, a volejbalové hřiště i se sítí - pro dámy. Bude-li dostatek hráčů, uspořádáme velké mistrovství tábora. Krásným zážitkem je i posezení u velikého táboráku, kde se budeme společně bavit a zpívat a někdy i opékat buřty. Buďte si jisti, že to není vše a že máme ještě připraveno spoustu překvapení.


Tábor se bude konat ke konci prázdnin a to od 14. do 29. srpna 2010.
 Každý správný táborník si s sebou musí vzít spacák, aby mu nebyla v noci zima, ešus, hrníček a příbor, aby neumřel hlady, a také větší batůžek, aby se mu do něj vešlo všechno, co na puťáku bude potřebovat, a aby se mu dobře nesl. Také si musí umět udržet pořádek ve stanu, jelikož naše zdravotnice budou provádět každodenní přísnou kontrolu a bodování.


Cena našeho tábora je 2960,- Kč za 16 dní.

Jídlo se bude připravovat v originální vojenské kuchyni, zásobování je zajišťováno pomocí osobního automobilu z nedalekého Rožmitálu. Děti nebudou jen soutěžit, ale budou se také podílet na chodu tábora, a to na nočních hlídkách a denních službách.

Spí se po dvou ve stanech na matracích. Mýt se budeme v hygienickém srubu, kde je umístěna teplá sprcha. Jako záchody nám slouží dvě dvojmístné suché latríny (tzv. kadibudky), a to v úpravě pro dámy a pro pány.