Holešovické výstaviště se o víkendu promění v největší biotržiště v Česku

Přes 2 500 metrů čtverečních doslova napěchovaných biopotravinami a bioprodukty všeho druhu nabídnou již tento víkend veletrhy Biostyl a Zdraví. Ty se na pražském Výstavišti uskuteční od 11. do 13. dubna pod hlavičkou Festivalu Evolution, který se díky počtu vystavovatelů i rozsahu jejich nabídky na několik dní stane největším biotržištěm v České republice. Nabídku několika set vystavovatelů, kteří návštěvníkům představí nejnovější trendy a produkty z oblasti bio potravin, regionálních produktů, přírodní kosmetiky a výživových doplňků doplní i bohatá nabídka přednášek, ukázek, interaktivních workshopů a mlsné jazýčky potěší také oblíbené ochutnávky. 

Cenné rady všem, kteří někdy tápou, co že to vlastně končí v jejich nákupních košících, poskytnou přítomní odborníci. Ti se zaměří na značení (certifikaci) potravin a dalších výrobků. Ve speciálním přednáškovém bloku poradí, jak se vyznat v etiketách, jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky a jak je důležité porozumět složení výrobků, jež používáme. Pro návštěvníky, kteří holdují zdravé stravě, jsou určeny přednášky a besedy o rawfood stravě, makrobiotice, tradiční čínské dietetice nebo o tom, jak vařit z konopí. 
 
Od 11. do 13. dubna se tu pod hlavičkou Festivalu Evolution sejde pětice veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace. Více informací o Festivalu Evolution a jednotlivých veletrzích naleznete na www.festivalevolution.cz a na https://www.facebook.com/eso.bio.eco. Třídenní celofestivalovou vstupenku je možné zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu 390,- Kč, na místě pak za 500,- Kč. Jednodenní vstupné na všechny veletrhy činí 200,- Kč, pro studenty, důchodce a ZTP je zvýhodněná cena 125,- Kč. Pořadatelem festivalu je Felicius Media za partnerské účasti společnosti Incheba Praha.
 
Návštěvníci Festivalu Evolution si v sekci Biostyl budou moci vybrat z nepřeberné nabídky českých či dovážených produktů, jejichž biokvalita je prokazatelně doložena certifikátem. Sekce Zdraví pak nabídku doplní o další výrobky a služby z oblasti zdravé výživy, přírodní produkty či kvalitní regionální potraviny.  Ale nezůstane pouze u nabídky produktů, návštěvníci si budou moci bio rostliny i sami vypěstovat. „Po loňském úspěchu ukázek toho, jak mohou vypadat městské balkony, jdeme  dál a na veletrhu letos společně s osvědčenými partnery připravíme nefalšovanou městskou zahradu. Do jejího krášlení se budou moci zapojit všichni návštěvníci,“ zve ředitel festivalu Ctirad Hemelík. 
 
Tím ale téma zdraví zdaleka nekončí. Vedle sebe se představí tradiční lékaři, stomatologové, podologové, internisté či nutriční terapeuti, a společně s nimi odborníci na alternativní léčbu a celostní medicínu. Dojde i na osvědčené rady našich babiček. Organizátoři připravili řadu přednášek, které účastníky seznámí s účinkem některých rostlin, bylinek i léčivých hub a jejich využitím pro samoléčení.
 
Nezanedbatelná část programu je věnována také maminkám a dětem. Přednáška s výstižným názvem „Aby nám děti netloustly“ se bude věnovat zdravé stravě a zdravému životnímu stylu těch nejmladších. Uznávaný dietolog Petr Fořt doporučí rodičům, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Jak si užívat rodičovství, s čím dnes rodiče nejvíc bojují a jak se vyhnout poškozujícím trendům poradí Eva Labusová. Mnozí rodiče ocení i přednášku věnovanou automatické kresbě dětí. Ta je nejen účinným terapeutickým prostředkem, ale z dětské kresby se také vyčíst mnohé o povaze dítěte, jeho citovosti, adaptabilnosti, o vztazích a vazbách k okolí i o skrytém talentu a schopnostech.
 
Chybět nebudou ani příspěvky zaměřené na duševní a tělesnou rovnováhu. Až z Mexika přijede o Mayském léčivém rituálu přednášet terapeut Pascal K´in Greub, italský badatel Silvano Paoluci se bude věnovat léčivým energiím a Američanka Teal Swan Scott pro změnu využívání emocí. Vedle klasických přednášek se tito tři odborníci navíc sejdou ještě v předvečer zahájení festivalu 10. dubna v divadle Millenium u příležitosti unikátního společného programu s příznačným názvem Krok dopředu.