Hledají se další senioři, kteří byli obětí tří podvodníků

Pražští policisté hledají případné další seniory, kteří se mohli stát obětí tří podvodníků. Pachatelé okrádali především starší obyvatele v Praze i v jiných regionech. Způsobili jim škodu v řádech statisíců korun. Jeden z nich už je ve vězení. Policie dnes jejich popis a fotografie poskytla novinářům.

V dubnu zahájila policie trestní stíhání 21letého Zdeňka Š. z Příbrami, který v minulosti působil jako dealer energetické společnosti. I když už u firmy nepracoval, pod záminkou nabídnutí výhodnější smlouvy navštívil několik seniorů, které okradl o peníze a šperky. Jednou se údajně vydával i za policistu v civilu. Podle komisaře Radovana Strejce byl Zdeněk Š. zadržen na konci dubna. V současnosti je ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.

Dalším pachatelem je 34letý Karel Č. z Havířova, který je nyní ve vězení za majetkovou trestnou činnost. Tento měsíc se podle policie podařilo jeho obvinění rozšířit, grafologický posudek totiž prokázal, že má na svědomí téměř dvě desítky případů krádeží a podvodů na seniorech. Karel Č. se vydával především za pracovníka telekomunikační společnosti a pod záminkou výměny přístroje se vloudil do několika domácností. "Byty posléze opouštěl s vybranými zálohami a finanční hotovostí, kterou stačil v nestřeženém okamžiku odcizit," uvedla policie. V jednom případě si odnesl asi 240.000 korun.
 
Policie stíhá rovněž 55letého Miroslava T. z Teplic, který ze tří žen v Praze vymámil finanční hotovost nebo zlaté šperky. Ženy oslovoval na ulici. Miroslav T. je vyšetřován na svobodě.
 
"Kriminalisté předpokládají, že výčet trestné činnosti těchto pachatelů není zdaleka konečný a zároveň nevylučují, že další poškození mohou pocházet z různých koutů republiky," uvedla policie.
 
zdroj: ČTK