Festival Fotograf letos zaostří Mezi znaky

Jak by vypadaly fotografické výstavy bez popisků? A jak fotoreportáže v novinách a časopisech? A jak lze naopak „číst“ snímky vsazené do reklamních koláží? Vztah obrazu, textu a fotografie bude  hlavním tématem třetího ročníku jediné kurátorsky koncipované fotografické přehlídky u nás – Festivalu Fotograf.

Ve spolupráci s pražskými galeriemi se během října uskuteční více než dvacet výstav, instalací, přednášek a diskusí spojených hlavním mottem letošního ročníku: „Mezi znaky. Obraz, text a fotografie“.
 
Za akcí tradičně stojí Občanské sdružení Fotograf 07 o.s., které už několik let provozuje Fotograf Gallery a od roku 2001 vydává časopis Fotograf — k festivalu také chystá monotematické číslo zaměřené na problematiku obrazu a textu. V místě, kde Fotograf sídlí, ve Školské 28, bude 2. října festival slavnostně zahájen.
 
Na festival symbolicky upozorní neonový nápis No Image Yet, umístěný na budově Nové Scény Národního divadla — práce francouzského umělce Samuela Françoise.  V rámci festivalu bude v Praze vystavovat například Rudolf Sikora, Viktor Kopasz, Jiří Valoch a Lenka Vítková či Zbyněk Baladrán. Vrcholem doprovodného programu bude diskusní fórum s významnými zahraničními a domácími hosty — Charlottou Kotíkovou, Reinhardem Braunem, Tomášem Vaňkem a dalšími. Kompletní program a další informace na stránkách www.fotografestival.cz.