Farmářské trhy zpestří nabídku

„ Věřím, že většina z Vás si určitě nenechala ujít návštěvu našich „Farmářských trhů“ na prostranství u Polikliniky Prosek. Začínali jsme v dubnu a s pořadatelem jsme uzavřeli smlouvu na zkušební dobu do konce letošního roku. Zpočátku se devítkové farmářské trhy konaly vždy v sobotu v prostorách parkoviště, od poloviny května přibyl ještě úterní termín na pěší zóně“, shrnuje místostarosta Mgr. Adam Vážanský.

V následujícím období zaznamenala městská část i pořadatelka očekávaný snížený zájem spotřebitelů, zvláště v období letních prázdnin a dovolených. Tropické teploty a další rozmary počasí v závěru srpna omezily také účast prodávajících, zejména těch s chladícími zařízeními, z toho důvodu se v závěru měsíce sobotní trhy nekonaly vůbec.

Od září čeká na návštěvníky kromě obvyklého sortimentu také různá sobotní tématická nabídka. Postupně tak bude připraven prodej ryb, včetně grilování, těšit se můžeme i např. na medobraní s přehlídkou včelařských produktů, následovat bude vinobraní a pokračovat budou další akce s nejrůznějším podobným zaměřením, vztahujícím se ke konkrétnímu ročnímu období.

Pro pokračování našich farmářských trhů také v příštím roce je pro Městskou část Prahy 9 podstatné stanovisko Vás, kterým jsou určeny. Napište nám své názory, přání i podněty na e-mailovou adresu fiserovaj@praha9.cz nebo na oddělení kultury ÚMČ Praha 9, Sokolovská 324/14, 180 49 Praha 9; v obou případech neopomeňte označení Farmářské trhy.

www.praha9.cz