Druhý ročník Festivalu íránských filmů se zaměří na děti

13. 12 2012 | Po ženách, které byly určující pro první ročník Festivalu íránských filmů, bude jeho druhé pokračování zasvěceno dětem. Úspěch úvodního ročníku přehlídky ukázal jasný zájem tuzemského publika o tuto oblast kinematografie a jeho otevřenost k novým, v Česku zatím nepříliš reflektovaným tématům. Děti si íránští tvůrci vybírají jako častý motiv – jen některé hrané i dokumentární snímky však dosahují mezinárodních kvalit. A právě ty budou v pražském kině Světozor k vidění od 9. do 13. ledna 2013. 

„První ročník Festivalu íránských filmů lákal diváky především na oscarový Rozchod Nadera a Simin, který ostatní snímky neprávem trochu zastínil. Druhý ročník představí ještě silnější a ucelenější kolekci klenotů íránské kinematografie, které bude propojovat ústřední téma - dítě, a to bez ohledu na rok vzniku vybraného filmu “ říká Kaveh Daneshmand z v Praze působící produkční skupiny Tokada Productions, která Festival íránských filmů vymyslela a celý jej produkuje.

Diváci se tak můžou těšit například na příběh osmiletého chlapce s názvem Kde je dům mého přítele? (1987) známého režiséra Abbase Kariostamiho, který se představil i na předchozím ročníku festivalu. Dalším lákadlem bude silný film Běžec (1990) Amira Naderiho, pojednávající o malém chlapci, který přijde o svůj domov během války, a jako jedinou možnost, jak si splnit své životní sny, vidí zápis do školy.
 
Druhý ročník přinese také hned několik novinek. Vedle dopoledních projekcí pro základní a střední školy k nim patří rovněž Afghánský den – projekce vybraných nejlepších filmů afghánské kinematografie v jednom večeru, jež doplní živá hudba a další doprovodné akce.
 
Další programové novinky a konkrétní filmy, které se na festivalu představí, budou upřesněny v průběhu prosince. Předprodej vstupenek se rozeběhne 2. ledna 2013. Více na www.iranianfilmfestival.cz nebo www.kinosvetozor.cz.
 
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO