Dobře si vydělávat tím, co vás baví?

Začínali z ničeho a věnovali svůj volný čas tomu, co je baví, ať už venku s kamerou, nebo doma u počítače. Postupem času ale přišel zájem fanoušků a zanedlouho i marketingových partnerů a své koníčky dokázali proměnit ve výnosný byznys. Seberealizace spojená s motivujícím finančním ohodnocením je i pro běžné zaměstnance čím dál důležitější a příběh těchto osobností tak pro mnohé z nich představuje inspiraci pro další kariéru.  

Ideamaker, kreativec, ale i herec a režisér Čeněk Stýblo z legendární dvojice ViralBrothers začínal jako amatér s kamerou v ruce na české internetové televizi Stream. Postupem času prorazil se svým kolegou Erikem Meldikem i na sítí Youtube, kde se jejich videa stávala okamžitě virálními a patřila mezi nejsledovanější na českém internetu. Nakonec se ViralBrothers podařilo i to, co v České republice v jejich oboru zatím nikdo jiný nedokázal – pronikli i přes jazykovou bariéru na globální trh a dnes jejich videa počítají zhlédnutí na desítky miliónů. Čeněk Stýblo ve své přednášce na veletrhu Profesia days, která proběhne ve středu 12. 10. od 12:30 hod vysvětlí, jak se k těmto číslům dostal, jaké překážky překonal při cestě za svým snem a jak se v dnešní době dá vydělat vytvářením videí na Youtube.

Sesterská dvojice A Cup of Style se svým blogem začala ještě před tím, než bylo oběma dívkám osmnáct. Dnes má kromě obrovského dosahu mezi mladými lidmi i fungující eshop s oblečením vlastní značky, stejně jako podporu sponzorů. A hlavně i v mladém věku jim jejich blog a Youtube kanál umožňuje živit se tím, co je zároveň jejich zdaleka největším koníčkem. Na Profesia days ve středu od 11:30 hodin prozradí, jak se změnil jejich počáteční plán, jak rostli spolu se svým blogem, a proč nechtějí pracovat jen pro peníze, ale hlavně pro radost.

Kromě nich na Profesia days vystoupí například i česká startupová elita. Přednášet bude Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO nejúspěšnějšího českého startupu Kiwi.com s každoročním růstem v řádu stovek procent. Vyhledávač letenek, který Dlouhý založil v roce 2012, vyrostl za necelé čtyři roky zcela z ničeho. Dnes má stovky zaměstnanců, miliardové obraty a prakticky neustále nabírá nové lidi. Jeho přednášku doplní například také Martin Pejša, zakladatel a ředitel líhně startupů Creative Dock. Společnost s alternativním fungováním vyvíjí startupy na zakázku pro velké korporace, stejně jako své vlastní projekty. Její zakladatel ve středu ve 14:00 hodin shrne, co se za čtyři roky budování startupů naučil. 

Na veletrhu bude i přednášková sekce věnovaná motivaci a způsobům, jak dosáhnout nejlepšího možného výkonu. Její hlavní hvězdou bude Marián Jelínek, úspěšný hokejový trenér, sportovní psycholog a dlouholetý osobní kouč Jaromíra Jágra. Svých zkušeností z vrcholového sportu – cest k dosahování výsledků, psychologie vítězů a dlouhodobého udržování potřebné motivace – využívá při koučingu a přednáškách i ve světě nejvyššího byznysu. A na Profesia days je předá i návštěvníkům v rámci své přednášky v poledne ve středu 12. 10. na hlavním pódiu.

Profesia Days 2016 je dvoudenní pracovní veletrh, zaměřený na prezentaci atraktivních pracovních zaměstnavatelů z široké škály oborů. Koná se ve dnech 12. a 13. října 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany, vstup pro návštěvníky je zcela zdarma. Veletrh nabídne také vzdělávací sekci s přednáškami zaměřenými na osobnostní rozvoj, schopnosti důležité pro kariérní postup či propojení osobního a pracovního života. Přednášky z těchto oborů od předních odborníků i zajímavých osobností se navzájem doplní s prezentacemi společností, jako jsou Accenture, Ikea, Amazon ale například i Armáda České republiky a Bezpečnostní informační služba.