Do Prahy přijíždí kytarový Amadeus jménem Amos Lora

Flamencový zázrak, kytarový génius či dokonce Amadeus nebo „delfín Paco de Lucíi“ – těmito přízvisky je označován teprve třináctiletý španělský kytarista Amos Lora, který se za necelé dva týdny chystá na svou velkou koncertní premiéru v České republice a který už od útlého dětství ohromoval svou virtuozitou daleko za hranicemi svého rodiště. 

Na kytaru začal Amos hrát ve třech letech, první veřejné vystoupení následovalo o rok později, v sedmi jej čekal koncert v kultovním flamencovém podniku Casa Patas v Madridu, v jedenácti pak vlastní krátký koncert věnovaný Paco de Lucíovi... To je jen nástin jeho slibné kytarové dráhy, k níž mimo jiné náleží debutové album s vlastními autorskými kousky vydané letos na jaře. O zázračných schopnostech Amose Lory se budou moci osobně přesvědčit návštěvníci pražského Paláce Akropolis v pondělí 5. listopadu, kdy se mladý umělec za doprovodu kapely opře do strun svého nástroje. 

Kromě prvotřídního tvůrčího a uměleckého vyjádření přiváží Amos Lora na české pódium autentickou atmosféru španělské Andalusie, kolébky flamenca a zároveň prostředí pravého flamencového „umění ulice“, jež je jeho hudební i životní školou. Blížící se pražský koncert bude výjimečný rovněž tím, že se stane scénou pro natáčení dokumentu o této kytarové hvězdě s názvem Děti flamenca režisérky Kateřiny Hager. Na televizní premiéru dokumentu se pak diváci mohou těšit začátkem roku 2013.  
 
Vstupenky na tento jedinečný koncert, jenž se uskuteční v rámci festivalu Kytara napříč žánry, je možné nyní zakoupit za mimořádnou 50% slevu ve výši 245,- Kč pro dospělé a za 123,- Kč pro děti. Slevu lze uplatnit při nákupu 3 a více vstupenek. Rezervace je možné uskutečnit na emailu knz.rezervace@volny.cz. V Paláci Akropolis a v síti Ticketportal i nadále probíhá předprodej vstupenek za plnou cenu (490,- Kč/dospělí, 245,- Kč/děti). Více informací je k dispozici na www.kytaranapriczanry.cz nebo na http://www.facebook.com/kytaranapriczanry
 
Hudební ukázka produkce Amose Lory zde: http://www.youtube.com/watch?v=td4wD0eRuPA
 
Ukázka z dokumentu Děti flamenca zde: https://vimeo.com/43179305