Právě se nacházíte:

Divadelní třesk v Praze 9

Divadelní třesk 2011 připravila Městská část Praha 9 ve spolupráci s uměleckou agenturou FOIBOS.Konat se bude v sobotu 4. června od 13.30 do 21.30 hodin v parku Podviní ve Vysočanech (metro B Vysočanská). A na to se můžete těšit?

Moderují Radka Tesárková a Josef Hervert.

13.30 - Pochod kejklířů
 
14.00 - Šípková Růženka: Divadlo matky Vackové
Klasická pohádka o Šípkové Růžence, králi, královně a dobrých sudičkách, až na tu jednu uraženou a nepřející. Ale vše nakonec dobře dopadne. Hrají půl metru velké loutky, přes metr sedmdesát vysocí herci, a to vše v kulisách opravdového hradu.

15.00 - Magister Kelly
Kouzla, čáry a iluze pro děti i dospělé...

15.30 – Ententýky: Český rok, Divadlo Viola
Hravé básničky, rozpočítadla, písně a pohádky českých autorů v novém nastudování pro Divadlo Viola. Režie Radka Tesárková.

17.00 - Ebroviny
Vráťa Ebr hovoří s Václavem Flegelem o historii i současnosti Dismanova dětského rozhlasového souboru.

17.45 - Viking Vike: Divadlo Radar
Možná si myslíte, že všichni Vikingové jsou tupí a bezcitní, ale to se fakt mýlíte. Vždycky se najde někdo, kdo je tak trochu jiný. Kdo?! Přijďte se podívat! Čeká na vás příběh plný dobrodružství.

18.30 - MANUS REGIS
"Historií se zbraní" - minipříběhy o dobových konfliktech a jejich řešení. Scénky předvede skupina a škola dobového šermu MANUS REGIS z Prahy pod vedením Milana Štěpána.

19.30 - Kabaret Červená 3
…je zároveň hudební skupinou, divadlem i taneční jednotkou. Vychází z postupů „malých forem“, je inspirován francouzským šantánem a především dnešní dobou. Jako základní stavební kameny používá nadsázku, ironii a satiru, které se promítají do vlastní tvorby.

20.30 Finis Terrae: Divadlo Continuo
Pohybové, loutkové a výtvarné pouliční představení. Montáž historických textů, fyzického herectví, živé hudby, rytmu a výtvarné poezie. Podobenství o dvou cestách: mužské a ženské, vnější a vnitřní.
Pouliční projekt Finis Terrae připravil mezinárodní tým performerů ze Španělska, Švýcarska, Itálie a České republiky pod vedením režiséra Pavla Štourače.

www.praha9.cz