Devítiletý Jakub z Prahy 9 se potýká s vážným onemocněním, léčba možná není

Příchod prvního syna Moniky a Miroslava kromě radosti provázelo také mnoho smutku. Lékaři mu diagnostikovali krátce po narození hned několik onemocnění: „Kuba má kombinované postižení - mentální retardaci, spastickou kvadruparézu, oční a srdeční vadu, hypoplazii ledvin. Když už jsme si mysleli, že dvě nemoci stačí, objevila se další. Byl to sen, ze kterého jsme se chtěli probudit,“ vzpomíná jeho maminka. Léčba možná není, prognózou je bohužel neměnný stav. 

„Třikrát ročně se snažíme absolvovat rehabilitační pobyty, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, jsou však nezbytné, aby nedošlo k zhoršení synova zdravotního stavu,“ vysvětluje paní Monika. Do budoucna Jakuba čeká několik ortopedických operací a operace srdce. S částečnou úhradou výdajů pomáhají dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl. „Do práce jsem již nastoupit zpět nemohla, Jakub je odkázán na pomoc druhé osoby. V době, kdy navštěvuje speciální školu, zvládám jen zařídit všechny potřebné věci. Kromě speciální školy dojíždíme také na rehabilitace, hipoterapii s koňmi a plávání. Snažíme se Kubovi dopřát tu nejlepší péči. Je to náročné, ale díky pravidelné pomoci Dobrých andělů je pro nás vše snazší,“ dodává maminka s vděčností. 

V Praze potřebuje finanční pomoc dalších 205 rodin s vážně nemocným dítětem

Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je například chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Těmto rodinám pravidelně pomáhá nadace DOBRÝ ANDĚL. Vybrané příspěvky za každý měsíc nadace rovnoměrně rozdělí mezi potřebné rodiny. Výši příspěvků tak ovlivňuje počet dárců i přispěná částka. 

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila. Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace DOBRÝ ANDĚL. 

Staňte se Dobrým andělem

Zapojit se do pomoci můžete i vy. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Vaše příspěvky nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdává rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů zakladatelů a dalších filantropů.

Znáte rodinu s vážně nemocným dítětem?

Doporučte jí nadaci Dobrý anděl. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci Dobrého anděla již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou.