DĚTSKÝ PROGRAM FESTIVALU STRUNY PODZIMU ZAPLNÍ DIVADLO MINOR

Víkendový program festivalu Struny podzimu pro zvídavé děti a hravé rodiče s názvem Struny dětem se uskuteční od 19. do 21. října v divadle Minor. Během soboty a neděle se zaplní všechna zákoutí této pražské scény výjimečnými koncerty, hudebními a pohybovými workshopy s hudebníky, jako jsou Tata Bojs, Petr Skoumal, orchestr Tam-Tam Batucada, taneční skupina Tradición, En.Dru, Dan Bárta či Pražská komorní filharmonie. 

Jednotlivé programové části jsou rozděleny podle věkových kategorií, a to od čtyř, sedmi a deseti let. Prodej vstupenek probíhá ve Festivalovém centru umístěném v hlavní pokladně Národního divadla. Podrobné informace, rezervace lístků a on-line objednávky na www.strunydetem.cz.

Víkend odstartuje páteční premiéra nového hudebního projektu divadla Minor Perníková chaloupka.  Hned v sobotu zavedou Struny dětem návštěvníky až do daleké Brazílie: pro děti jsou připraveny bubenické, pěvecké a taneční workshopy samby s orchestrem Tam-Tam Batucada a taneční skupinou Tradición. Večer vše vyvrcholí společným vystoupením. V neděli k dalšímu putovaní vyzvou například Clarinet Factory a Alan Vitouš na workshopu s názvem Hudebním vlakem kolem světa, který zavítá do Afriky, Tibetu i New Yorku.
 
Do nejrozmanitějších hudebních žánrů a krajin zavedou během víkendu malé návštěvníky a jejich rodiče i další osobnosti současné hudební scény. Tata Bojs se představí v sedě a potichu, beatboxer En.dru si pozval Dana Bártu, zatímco zkušený Petr Skoumal se svým triem přizval dětské hosty. Dále se na malé návštěvníky těší například Laura a její tygři s dětským sborem, Pražská komorní filharmonie či flétnista Jiří Stivín, 
 
V průběhu víkendu si budou moci děti odpočinout na výtvarných dílnách, kde na ně čeká netradiční práce s papírem či korálky, anebo dílnách filmové animace. Pro všechny příchozí bude zdarma otevřená klidová čtecí zóna nakladatelství Albatros, TýYó – internetové hřiště České televize, stavitelská zóna Merkur anebo „bystřiště mozkových závitů“ s moderními společenskými hrami Mindok.
 
Zkrátka nepřijdou ani rodiče malých návštěvníků. Speciálně pro ně je ve večerních hodinách připravena dílna filmové animace a taneční workshop swingu. Těchto workshopů se mohou zúčastnit i děti starší deseti let.
 
Vstupenky
Ceny vstupenek na jednotlivé pořady se pohybují od 60 do 200 korun. K dispozici jsou samozřejmě i rodinné vstupenky. Rezervace jsou možné na e-mailu: vstupenky@strunypodzimu.cz, telefonním čísle 224 901 247 či on-line na www.strunypodzimu.cz. Prodej vstupenek probíhá od pondělí do čtvrtka od 11 do 18 hodin ve Festivalovém informačním a předprodejním centru umístěném tradičně v hlavní pokladně Národního divadla (provozní budova v Ostrovní ulici). Na uváděné koncerty je možné zakoupit vstupenky též v síti Ticketpro.
 
Partneři Struny dětem
Spolupořadatel: Divadlo Minor
Generální partner: Telefónica Czech Republic, a.s.
Partneři: Kamsdetmi.com, Duhovka Group, Centrum Sámovka
Partner malé scény: OVB Allfinanz, a.s. ČR
Hravé zóny: Albatros, Merkur, Mindok, TýYó České televize
Hlavní mediální partneři: Česká televize, Český rozhlas
Mediální partneři: Maminka, Sluníčko, Mateřídouška 
Speciální poděkování: Mama Coffee 
 
Generální partner: Telefónica Czech Republic, a.s.
Hlavní partner: PRIVAT BANK AG
Mecenáši festivalu: Karel a Michaela Janečkovi
Za finanční podpory: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR
Partner: Hotel InterContinental Praha
Oficiální dopravce: A. Charouz spol. s r.o - autorizovaný dealer Volvo
Hlavní mediální partneři: Český rozhlas a Česká televize
Mediální partneři: České noviny, Dopravní podnik hl. m. Prahy, euroAWK, Harmonie, Hospodářské noviny, JCDecaux, Přehled kulturních pořadů v Praze, Radio 1, Respekt, Xantypa
Speciální poděkování: EUROPAPIER - BOHEMIA, Ochranný svaz autorský
Partneři koncertů: Francouzský institut v Praze, Edenred, Metrostav, TESCO SW, Raiffeisenbank, PRE, Světlo pro svět
Stylový partner: VAVI
 
Poděkování za podporu Stipendia Strun podzimu: Think Big Nadace O2