Den zdravého životního cyklu

Nikdy není pozdě vydat se na správnou cestu, zní v mottu historicky prvního Primátorova dne zdravého životního stylu, který se uskuteční v sobotu v pražské Botanické zahradě v Troji.

Cílem interaktivního veletrhu, kterým veřejnost provede sám doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., primátor hl. m. Prahy, je ukázat, jak lze i ve velkoměstě dosáhnout naplnění známého rčení „ve zdravém těle zdravý duch“ a že začít není pozdě v jakémkoli věku.

Primátorův den rozdělí Botanickou zahradu na tři zóny s interaktivními stanovišti. „Psychickou vyrovnanost“určitě ocení ti, kteří se potýkají s každodenním tlakem v práci či dalšími životními starostmi. Odborníci ušijí každému na míru rady, jak bojovat se stresem nebo se účinně odreagovat a odpočinout si.

V zóně „Zdravé tělo“ se pak dozvíte vše o svých tělesných hodnotách, jako jsou hladina cukru, cholesterol či poměr tělesného tuku a svaloviny. Vyzkoušet budou moci populární zumbu, aerobní trenažér VacuShape, taibo či třeba tai chi.

Zóna „Zdravá výživa“ Pražanům přinese každou hodinu pravou kuchařskou show s ochutnávkou zdravých pokrmů. Pochutnat si budou moci i na neobvyklých variacích nápojů z čerstvého ovoce a zeleniny a nejrůznějších zdravých produktech. Odborníci na výživu pak zájemcům pomohou se sestavením redukčních či sportovních jídelníčků, avšak i s dietou provázející některé zdravotní choroby.