Den zahraničních odborníků na konferenci TechEd-DevCon 2017

Již za necelý měsíc proběhne jubilejní 15. ročník největší IT konference u nás – TechEd-DevCon 2017. Čtyřdenní akce určená pro IT profesionály bude i letos tematicky velmi bohatá: postihne novinky z oblasti produktů Microsoft, internetu věcí, cloudových aplikací, business inteligence, ale také databáze a zpracování velkých objemů dat (big data) nebo IT bezpečnost. Letos budou výrazněji než kdy předtím mezi přednášejícími zastoupeni zahraniční odborníci, novinkou letošního ročníku je totiž sekce zahraničních spíkrů, jimž bude po celý den vyhrazen další přednáškový sál.   

„TechEd-DevCon je nejen pro nás bezesporu největší událostí roku, což dokazuje i velký zájem o konferenci, který v posledních letech vždy přesahuje kapacitní možnosti,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas, která konferenci pořádá. „Dlouholetí účastníci tuto konferenci charakterizují jako jedinečnou a jedinou příležitost vyslechnout si ucelené informace o aktuálních trendech ve světě informačních technologií na úrovni špičkových zahraničních konferencí v českém prostředí. Mezinárodní rozměr dokazuje i to, že se nám opakovaně daří zvát vynikající odborníky, kteří přednášejí na významných konferencích po celém světě. Letos bude jejich zastoupení ještě větší, neboť novinkou je specializovaná sekce vyhrazená pouze pro ně.“

Na koho ze zahraničních odborníků se mohou účastníci konference TechEd-Devcon těšit? Účast přislíbili osvědčení specialisté z celého světa, například:

•    Laurent Ellerbach, který v regionu střední a východní Evropy vede týmy „technických evangelistů“ a marketingu společnosti Microsoft. Jeho funkce spojuje hluboké technologické znalosti se schopností technologie vysvětlit jak odbornému auditoriu vývojářů, tak širší technické veřejnosti. Jeho přednáška „Bot. You said bot? Let build bot then!“ bude zaměřená překvapivě na boty - vysvětlí co je a co není bot, jak postavit robota pomocí Microsoft Bot Framework, jak zvládnout rozpoznání řeči s využitím služeb jako LUIS.ai. Na loňském TechEdu se věnoval reálným projektům a využití internetu věcí.

•    Yuyan Zhang – narodila se a vyrostla v Číně. Navzdory své vášni pro matematiku vystudovala svobodná umění a politologii (to už v USA). Zde se u ní projevil velký zájem o kódování a softwarovou logiku a vystudovala ještě informatiku. Pracovala jako softwarový inženýr v Motorole a Microsoftu, nyní působí jako  Principal Program Manager ve společnosti Skype v Praze. Přednáška „Business Intelligence Analytics – A Demo of Real Case Usage with Microsoft Power BI and Visual Studio Team Services Analytics Service“ se zaměří na praktické využití business inteligence nástrojů, upozorní na některé běžné chyby a nabídne tipy pro uživatele BI analytiky.

•    Ivan Donev – pracuje jako Data Platform Premier Field Engineer v Microsoftu. Má více než 10 let zkušeností s prostředím SQL Serveru. Je pravidelným řečníkem na mezinárodních konferencích, který se charakterizuje jako vášnivý databázový geek, blogger a SQL Server nadšenec. Jeho přednáška „Securing critical data on premise and in the cloud with SQL Server 2016 AlwaysEncrypted“ se podívá pod sukně funkce SQL Server 2016 AlwaysEncrypted. Ukáže, co se děje při zabezpečení dat, jaké je vnitřní uspořádání funkce, jaké jsou její požadavky.

•    Kenneth M. Nielsen - pracuje ve společnosti Microsoft jako data Platform Solution Architect se zaměřením na datové služby na Azure. Působí ve Skandinávii, zejména v Dánsku, kde firmám pomáhá při návrhu datové architektury a využití strategických znalostí z jejich datových bází. Dříve pracoval pro různé poradenské firmy, nyní se věnuje také publikační a přednáškové činnosti. Ve své přednášce „Azure Data Lake Store“ se zaměří především na nové funkce na Azure, které umožní téměř každému zpracování velkých objemů dat.

Jubilejní 15. ročník největší IT konference v ČR TechEd-DevCon proběhne ve dnech 15. až 18. května v multikinu Premiere Cinemas v Hostivaři. Jedná se o největší akci tohoto typu u nás – ve 4 sálech se během 4 dnů vystřídá 49 spíkrů, kteří připravili více než 80 přednášek. Další informace o konferenci jsou k dispozici na www.teched.cz