Čínský Rok koně se Songfestem přivítá Feng-yün Song, Jaroslav Dušek, Iva Bittová, Lenka Dusilová aj.

Multikulturní hudební festival Songfest.cz láká na přelomu ledna a února na loučení s Rokem hada a vítání nového Roku koně dle čínského lunosolárního kalendáře. Za třináctým ročníkem festivalu Songfest.cz stojí tradičně jeho zakladatelka - čínská zpěvačka Feng-yün Song, společně s duchovním otcem festivalu, hercem a moderátorem Jaroslavem Duškem. O stylovou oslavu čínského nového roku se postarají koncerty hned v devíti českých a moravských městech. Šansonově laděný písňový program Fen-yün Song a Tria PUO doplní vedle jadrného humoru Jaroslava Duška ve všech městech i zajímaví hosté z tuzemské i čínské hudební scény. 

Pražské publikum se tak může těšit na cimbály a zpěv Zuzany Lapčíkové v duu s basistou Josefem Fečem, hradečtí návštěvníci přivítají jednu z vrcholných českých písničkářek Dagmar Andrtovou-Voňkovou, do Plzně zamíří zpěvák a kytarista Vladimír Václavek. Zatímco oslavy Roku koně v Českých Budějovicích se ponesou v jazzových tónech, které bude udávat nestorka české jazzové scény Jana Koubková s bubeníkem Janem Červenkou, Český Krumlov ovládne zvuk houslí a nezaměnitelný hlas jedné z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény Ivy Bittové. Na Moravě návštěvníci v Kroměříži, Brně a Znojmě přivítají čínský rok koně ve společnosti několikanásobné držitelky hudebních cen Anděl zpěvačky Lenky Dusilové. 
 
Na oslavy příchodu nového roku se mohou návštěvníci poprvé těšit v pražském Paláci Akropolis (23.1.). Poté festival zamíří do Hradce Králové (24. 1.), Plzně (25. 1.), Písku (30. 1.), Českých Budějovic (31. 1.) a do Českého Krumlova (1. 2.). Závěr oslav se odehraje v moravských městech Kroměříži (6.2.), Brně (7.2.) a Znojmu (8.2.).
 
Vstupenky na Songfest.cz v ceně 200 – 250 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro a v místech konání. Více informací na www.songfest.cz.