ČEZ v Praze byl kvůli dárkovému balíčku evakuován

Dárkový balíček s elektrickými svícny a lampou na čelo dnes ráno zmobilizoval policii a hasiče v Praze. Evakuovali kvůli němu asi 300 lidí ze sídla elektrárenské společnosti ČEZ a dalších 600 lidí z vedlejší budovy v pražské Michli. Důvodem evakuace byl původně nález podezřelého balíčku, který vypadal jako nástražný výbušný systém. ČTK to řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

"Na podatelnu byl ráno doručen podezřelý balíček, zavolali jsme proto policii. Na balíčku byla uvedena jiná firma. Ukázalo se, že balíček nic nebezpečného neobsahoval," sdělil ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Informaci o možné bombě v jedné budově v Duhové ulici dostala policie chvíli před 08:30 od bezpečnostního technika. Policie okamžitě z domu evakuovala podle Rösslerové asi 300 lidí. Později doplnila, že dalších 600 lidí evakuovali hasiči ze sousední budovy.

Na místo dorazil i policejní pyrotechnik, který prohlídkou zjistil, že nejde o nástražný výbušný systém, ale o dárkový balíček s elektrickými svícny a lampou na čelo, doplnila policejní mluvčí.

zdroj: ČTK