Československá legenda Pavol Hammel už za týden připomene své největší hity - na Best of tour

Medulienka, Smutná ranná električka nebo Šesť starcov - nesmrtelné songy, které provází již několik generací Čechů a Slováků. Hudební fanoušci si nyní budou moci tyto poetické, někdy křehké a jindy vtipně hravé písně připomenout společně se zpěvákem, který jim vdechnul život. Veterán česko-slovenské hudební scény Pavol Hammel míří do České republiky a v rámci pěti koncertů připomene to nejlepší ze své takřka padesátileté kariéry. Best of tour odstartuje 8. dubna v Neratovicích, 9. dubna zahraje v pražské Malostranské Besedě a 10. dubna rozezní notoricky známé skladby brněnské Metro. Následovat bude 11. dubna koncert v Šumperku a závěrečné tóny zazní 12. dubna v ostravském Parníku. 

Na turné budou Pavola Hammela doprovázet zkušení muzikanti, ke kytaristovi Jurajovi Burianovi a klávesistovi Vítkovi Pospíšilovi se připojí členové pražské nu-jazzové formace Alvik: Petr Tichý na kontrabas a Michal Pajdiak s perkusemi. Jejich nové aranže dávají Hammelovým hitům mladistvý švih a těmto šarmantním, elegantním a poetickým písňovým pamětníkům vtiskly nový hudební sex appeal.  
 
Vstupenky na jednotlivé koncerty bude možné zakoupit v místě konání. Více informací ke koncertům i dvojalbu na www.drhorak.sk a na www.pavolhammel.sk
 
Turné představí také koncertní 2LP a 2CD, které v různých variacích, včetně speciální edice s autorovou grafikou, vydal před nedávnem k Hammelovým pětašedesátinám bratislavský label Pavian Records. Nahrávka čítá celkem 24 skladeb a jako hosté se na ní objevili Radim Hladík, Martin Hanzel, Michaela Horká, Andrea Zimányiová a také Ad Una Corda, chrámový sbor z Pezinku. 
 
Málokdo poznamenal v posledním takřka půlstoletí hudební scénu v Čechách a na Slovensku tak významně, jako Pavol Hammel. Jeho Prúdy, které vznikly již v roce 1963, se postupem času staly jednou z nejdůležitějších kapel, utvářejících historii slovenského i českého rocku. Pavol Hammel skládá svoji první písničku Zpievám si pieseň s textem Rudolfa Skukálka v roce 1965. V roce 1967 se přidává Marián Varga, fenomenální varhaník, klávesista a skladatel, jehož tvůrčí cesty se s Hammelovými budou v dalších dekádách pravidelně protínat. V témže čase začíná spolupráce s textaři Borisem Filanem a Kamilem Peterajem, která bude také na celý život. 
 
Prúdy postupně prochází takřka každý hudebník, který na slovenské scéně měl co říci: Fedor Frešo, Fero Griglák, Jozef Farkaš, Ivan Belák, Ján Lehotský, Laco Lučenič, Cyril Zeleňák s řada dalších. Alba jako jsou Zvonky zvoňte, Zelená pošta, Šlehačková princezna či Hráč s hitovou písní Učitelka tanca jsou stále milníky slovenské populární hudby. Samostatnou kapitolou je spolupráce s českým kytaristou Radimem Hladíkem, spolu s Mariánem Vargou nahráli v roce 1977 album Na II. programe sna, dodnes vysoce ceněný projekt s texty Kamila Peteraje. Spolupráci si poté zopakují v roce 1993 na albu Labutie piesne. 
 
Na 25 alb, stovky koncertů, muzikál Cyrano z predmestia, ale i dlouholetá práce v umělecké agentuře Slovkoncert a činnost koncertního promotéra: to vše vykresluje výraznou stopu, kterou za sebou zanechává Pavol Hammel v historii populární hudby nejen na Slovensku.