Centrem pojede kvůli uzavřenému metru autobus pro vozíčkáře

Kvůli dlouhodobé uzavírce stanice metra Národní třída, která umožňovala zdravotně postiženým a rodičům s kočárky bezbariérový vstup do metra, bude centrem nově projíždět autobusová linka H1 pro vozíčkáře. Zastavovat bude v blízkosti zastávek Vodičkova a Václavské náměstí. Informoval o tom dnes pražský magistrát. Stanice Národní třída se kvůli výstavbě uzavřela v červenci, vlaky budou stanicí zřejmě dva roky projíždět.

"Po kritice uzavření stanice metra B Národní třída občanským sdružení Asistence jsme se pokusili, alespoň částečně, napravit komplikace, které uzavření bezbariérové stanice metra způsobilo handicapovaným spoluobčanům. (...) Na trase B musí vozíčkáři po uzavření Národní třídy vystupovat až na Florenci nebo Smíchovském nádraží," uvedl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Linka H1 v současnosti jezdí v centru přes náměstí I. P. Pavlova, Florenc, náměstí Republiky a Karlín. Od 24. září bude z I. P. Pavlova pokračovat přes Vodičkovu, Václavské náměstí a dále po své pravidelné trase na Florenc.
 
"V těchto nových zastávkách bude možný přestup mezi speciálním autobusem H1 a tramvajovými linkami 3, 9, 14 a 24, na které jsou také nasazovány nízkopodlažní tramvaje," uvedl v tiskové zprávě magistrát.
 
Od pondělka bude posílena také metrobusová linka 118, která spojuje Smíchovské nádraží se Spořilovem. Ve špičce pracovních dnů pojede každých šest minut, nyní jezdí po sedmi až osmi minutách. V návaznosti na tuto linku budou zkráceny intervaly také u linek 170 a 154.
 
zdroj: ČTK