Právě se nacházíte:

Akce MIKROKLIMA na Praze 9

V úterý 31. května se již po páté zdarma uskuteční pro veřejnost od 15 do 18. hodin akce MIKROKLIMA, pořádaná Městskou částí Praha 9 ve spolupráci s odbornými institucemi a občanskými iniciativami.

Dana Balcarová z občanského sdružení Krocan  upřesňuje: „Mikroklima zahrnuje všechno, v čem bezprostředně žijeme, co se nás přímo dotýká a ovlivňuje kvalitu našeho života. Smyslem akce je připomenout, že městské životní prostředí může ovlivnit každý jednotlivý občan. OSN vyhlásila rok 2011 "Mezinárodním rokem lesů" s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o nutnosti udržitelného využívání a zachování všech druhů lesů. Proto jsme „les“ zvolili jako hlavní téma pro letošní akci Mikroklima“.

Dopolední program bude zaměřen především na jednotlivé třídy ZŠ a SŠ Prahy 9, které navštíví odborná stanoviště na Náměstí OSN. Zde budou pracovat s evnironmetálními tématy různých oblastí, svázaných s konkrétní situací na Praze 9. Žáci se např. seznámí s vývojem kvality ovzduší a prací měřící jednotky ČHMÚ, umístěné na náměstí OSN. V tématu šetrné dopravy se budou věnovat podmínkám pro chodce a oblast ochrany přírody bude zaměřena na letošní hlavní téma - les. Pozornost bude věnována také třídění a recyklaci odpadů a informacím o systému práce s komunálním odpadem na Praze 9. Pro žáky a studenty je rovněž připravena terénní procházka po části přírodovědné stezky lokalitou přírodního parku Smetanka, kde budou pozorovat projevy výše zmíněných témat v realitě.

Na odpoledne je připraven program pro všechny návštěvníky náměstí OSN. Od 15 do 18 hodin zde na ně kromě odborných stanovišť čeká instalace „Oživlé náměstí“, dílny „Vyrob si vlastní odrazku“ a „Vymaluj Mikroklima“, divadélko pro děti – „Nejkrásnější narozeniny“ a další hry a soutěže. Nebude chybět ani možnost občerstvení, pouliční čajovna a doprovodná hudební produkce. Více o projektu na: http://www.kristalka.cz/mikroklima

www.praha9.cz