Právě se nacházíte:

6. Prague Patchwork Meeting

Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se pod záštitou starosty MČ Praha 9 Ing. Jana Jarolíma uskuteční první dubnový víkend ve Vysočanech.

Ve dnech 30. 3. -1. 4. se ve Wellness Hotelu Step představí na ploše 4 000 m2 více než 250 autorů a klubů, z toho 11 samostatných galerií. Hvězdou letošního 6. ročníku PPM bude americký hudebník a textilní umělec Ricky Tims. V centrální galerii zase proběhne životní retrospektiva německé výtvarnice Pii Welsch.

Návštěvníci se v rámci hlavní kolekce mohou těšit na více než 500 kusů autorských quiltů (moderních tapisérií) z celého světa a na výběr autorských prací z ČR. Z Francie bude exkluzivně zapůjčena kolekce „Zámotek“, kterou vytvořilo 35 autorů z různých zemí.Vystaveny budou také reprodukce starých quiltů, miniformáty a profilová výstava Rakouska.

Prague Patchwork Meeting má i soutěžní část, ve které mezinárodní porota ocení nejlepší textilní práce na téma Otvor a Srub. Art quilty z vlny pak budou vystaveny V Birminghamu a v pěti dalších evropských městech.

Ani letos nebude chybět část obchodní s širokou nabídkou látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací i barev na textil. Na mnoha stáncích budou probíhat průběžné ukázky různých technik i mini kurzy. Zájemci se mohou také zúčastnit 14 různých workshopů s předními instruktory v oboru. Budou probíhat v kongresovém sále, kde je k dispozici 350 míst. Zmíněný Ricky Tims předvede své workshopy v sobotu a v neděli formou originálních show.

Rozhodně si tuto mezinárodní výstavu s vysokým výtvarným renomé nenechte ujít. Spolehlivě vám nabídne spoustu inspirativních podnětů, úžasnou podívanou na originální textilní práce dekorativního a uměleckého charakteru, typické osobitou autorskou invencí a dovedností. A příležitostí k aktivnímu zapojení bude také dost. Ve Vysočanech můžete prostě zažít víkend plný barev, neotřelých nápadů a setkání se zajímavými lidmi.

www.praha9.cz