3D učebna na VOŠ a SŠSE Novovysočanská hostila F. A. Brabce a budoucí filmaře

Na pražské Vyšší odborné škole a Střední škole slaboproudé elektrotechniky Novovysočanská v Praze 9 (www.sssep9.cz) byla nedávno slavnostně otevřena nejmodernější 3D laboratoř virtuální reality svého druhu na střední škole. 

Zařízení tzv. imersivní 3D stěny umožňuje studentům plně využívat moderní stereoskopickou 3D technologii tak, jak ji používají v průmyslu pro nejrůznější obory. Do této doby bylo toto nákladné zařízení k vidění pouze na ojedinělých univerzitách nebo ve skrytých prostorách průmyslových vývojových pracovišť , jako například Škoda Auto, Eurosignál, aj.

Zájem studentů VOŠ Novovysočanská o nové 3D technologie je zjevný na první pohled a semináře vedené Ing. Janem Buriánkem se těší mimořádné popularitě. Mimořádně kvalitní vybavení neušlo pozornosti dalších institucí a to nejen pražských (například ČVUT), ale i mimo Prahu. Prakticky ihned se ke spolupráci přihlásil režisér a kameraman F. A. Brabec, trojnásobný držitel Českého lva za nejlepší kameru (filmy Jízda, Král Ubu a Kytice), který přivedl na seminář své studenty z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.
 
Studenti F. A. Brabce přijeli na mimořádný celodenní seminář do prostor VOŠ Novovysočanská již krátce po zahájení provozu 3D laboratoře. Slavnostního zahájení semináře dne 29.11.2011 se kromě ředitelky školy Ing. Marcely Davídkové Antošové,CSc., zúčastnila také radní pro školství MČ Praha 9 Mgr. Zuzana Kučerová. Seminář vedený Ing. Buriánkem byl kombinací teoretických znalostí a praktických ukázek 3D stereoskopické produkce z českých i zahraničních projektů s využitím nejmodernější technologie školy. Výhodou byla i možnost využít materiálů z prvního tuzemského 3D filmu „V peřině“, který režíroval právě F. A. Brabec a na kterém se podílel i Ing. Buriánek.
 
Dny otevřených dveří ve SŠSE  jsou pořádány pro zájemce o studium v těchto termínech:
 
14. 12. 2011;
11. 1. 2012; 25. 1. 2012; 8. 2. 2012; 22. 2. 2012,  vždy od 15:30 hod.