3D laboratoř na střední škole v Praze 9

Střední škola slaboproudé elektrotechniky a Vyšší odborná škola slaboproudé elektrotechniky v Novovysočanské ulici slavnostně otevřela dne 5. října 3D laboratoř stereoskopické projekce.

Laboratoř byla financována z evropských fondů. V Praze jde o jedinou střední školu, která vlastní podobně jedinečné zařízení. Studenty prvního ročníku při této příležitosti slavnostně imatrikuloval náměstek primátora Ing. Antonín Weinert, CSc. Za Městskou část Praha 9 se otevření učebny účastnila radní pro školství Mgr. Zuzana Kučerová. Technologie umožní vysvětlit některé jevy a zavést žáky do mikro a makrosvěta. „Snažíme se připravit žáky ne na současnost, ale na budoucnost,“ uvedl Jan Buriánek, specialista na 3D, který na škole povede šest semestrů výuky 3D technologií.

Střední škola slaboproudé elektrotechniky za posledních 6 let čerpala do školy mimo rozpočet 70 milionů Kč z evropských fondů.  „Chceme, aby se žáci setkávali s moderní technikou a neučili se na přístrojích, které v provozu již pak nikde nenajdou,“ dodala  ředitelka Ing. Marcela Davídková Antošová, CSc.

www.praha9.cz